Czyszczenie kostki brukowej
Kostka brukowa wykonana jest najczęściej z zagęszczonego betonu z kruszywem, ale zdarzają się też kostki wykonane z granitu, kamienia i klinkieru. Względy ekonomiczne, praktyczne i wizualne spowodowały, że kostka upowszechniła się wśród indywidualnych i firmowych inwestorów. Łatwo się ją układa, jest wytrzymała i dobrze wygląda. Z czasem jednak nawet najpiękniejsza kostka brukowa może się ubrudzić, zestarzeć i zarosnąć nieco mchem.
W takich przypadkach wkraczają nasi eksperci od czyszczenia kostki brukowej. Mamy w swojej ofercie kompleksowe usługi mycia kostki.
Jakie zabrudzenia usuwamy?
Zdajemy sobie sprawę z tego, że kostka brukowa może zabrudzić się z wielu powodów. Specjalizujemy się w usługach profesjonalnego czyszczenia kostki i jesteśmy gotowi zapewnić Was, że usuniemy z jej powierzchni takie zabrudzenia jak:
- zabrudzenia atmosferyczne,
- tłuste plamy z jedzenia i napojów,
- ślady po gumie do żucia,
- plamy po płynach eksploatacyjnych do samochodu,
- ślady rdzy,
- ślady po oponach,
- rozlane farby,
- resztki betonu i zaprawy,
- pozostałości po przeprowadzonym remoncie domu czy po malowaniu elewacji,
- plamy i zabrudzenia biologiczne – zielony nalot, mech, grzyby itp.
Jak wygląda czyszczenie kostki brukowej?
Czyszczenie odbywa się przy dużym wydatku wody i wysokiego ciśnienia, z zastosowaniem wrzątku. Kostka z reguły jest powierzchnią o wysokiej chłonności, porowata. Wchłania wysokie ilości zabrudzeń wszelkiego pochodzenia. Dlatego do jej wyczyszczenia wykorzystujemy różne środki chemiczne. Proces mycia kostki brukowej może trwać 24 czy 48 godzin i dłużej, w zależności od tego, jak szybko substancje chemiczne wejdą w reakcję z brudem. W naszej pracy wykorzystujemy specjalistyczną przystawkę, podłączoną do urządzeń wytwarzających wysokie ciśnienie. Siła czyszczenia jest znacznie wyższa niż w przypadku zwykłej myjki ciśnieniowej. Woda podgrzewana jest też do wysokich temperatur i wyrzucana przez lancę z dużą prędkością. Strumień wody z chemikaliami jest w stanie wybić zabrudzenia z głębokich porów kostki.
Powierzchnia kostki jest czyszczona z użyciem przystawki zassanej do podłoża, która odsysa zanieczyszczenia, dlatego nie trafiają one z powrotem na powierzchnię kostki. Realnie staje się ona tak czysta, jak na początku.