Usuwanie graffiti i antygraffiti

Usługę usuwania graffiti polecamy klientom instytucjonalnym, firmowym i indywidualnym. Wykonujemy ją zarówno w przypadku pokrycia niepożądanym graffiti powierzchni wcześniej niezabezpieczonej, jaki i zabezpieczonej powłokami antygraffiti.

Usuwamy graffiti przy pomocy odpowiednich środków chemicznych. Chemia ta jest nanoszona na powierzchnię budynku z graffiti, a następnie odczekujemy pewien czas, aby środki te zaczęły właściwie działać.

Chemiczne usuwanie graffiti w praktyce polega na wykonaniu kilku kroków:

  • oceny stopnia zanieczyszczenia powierzchni graffiti,
  • doborze odpowiednich środków chemicznych,
  • testowaniu środków w praktyce,
    pokryciu zabrudzonej powierzchni odpowiednim środkiem,
  • zmywaniu chemii po pewnym czasie gorącowodnym strumieniem z myjki ciśnieniowej.
Przed czyszczeniem większej powierzchni przeprowadzamy zawsze próby, które mają na celu sprawdzenie skuteczności działania środków i ich bezpieczeństwo względem powierzchni przeznaczonej do czyszczenia.

Jeśli okaże się, że powierzchnia w wyniku wykonania graffiti została uszkodzona lub może zostać uszkodzona w czyszczeniu, świadczymy jednocześnie usługi jej ponownego malowania, dla uzyskania odpowiednich efektów estetycznych.

Musimy podkreślić, że usuwanie graffiti jest pracą czasochłonną, zwłaszcza w przypadku powierzchni porowatych. Przy realizacji takich prac wykorzystujemy środki chemiczne pochodzące od sprawdzonych dostawców, z którymi ściśle współpracujemy dla uzyskania odpowiednich metod czyszczenia ścian i innych elementów obiektów, jakie mogą być zabrudzone graffiti. Są one skuteczne w działaniu, ale z drugiej strony zlikwidowanie graffiti najczęściej nie powoduje naruszenia podłoża. Mają one zwykle żelową konsystencję, ułatwiającą ich aplikację na pionowych powierzchniach. Nie spływają i szybko nie odparowują. Zapewniają za to rozpuszczenie farby, którą namalowano graffiti, bez penetracji w głąb czyszczonej powierzchni.

Po wykonaniu prac polegających na usuwaniu graffiti i przywróceniu ścianom domu czy innego obiektu odpowiedniego wyglądu zalecamy zabezpieczenie ich przed ewentualnym ponownym zabrudzeniem farbą i graffiti.

System antygraffiti

System antygraffiti tworzy na ścianie niewidoczną powłokę. Takie działanie nie ustrzeże przed namalowaniem przez wandali graffiti, ale zdecydowanie zmniejszy koszty usuwania zabrudzeń w przyszłości. Zabezpieczanie powierzchni przed graffiti polega na pokryciu np. elewacji budynku odpowiednio dobranym preparatem, który nie zmienia barwy, ani strukturę powierzchni ścian.

Powłoka antygraffiti ma postać hydrofobowych wosków – trwałych i czasowych. Przy ponownym czyszczeniu ścian myjką gorącowodną woski czasowe spływają wraz z zabrudzeniami, a budynek pozostaje czysty. Antygraffiti ma izolować powierzchnię elewacji od wszelkich zabrudzeń.

Rozpocznijmy współpracę