Usuwanie graffiti i antygraffiti
Usuwamy graffiti przy pomocy odpowiednich środków chemicznych. Chemia ta jest nanoszona na powierzchnię budynku z graffiti, a następnie odczekujemy pewien czas, aby środki te zaczęły właściwie działać.
Chemiczne usuwanie graffiti w praktyce polega na wykonaniu kilku kroków:
- oceny stopnia zanieczyszczenia powierzchni graffiti,
- doborze odpowiednich środków chemicznych,
- testowaniu środków w praktyce,
pokryciu zabrudzonej powierzchni odpowiednim środkiem, - zmywaniu chemii po pewnym czasie gorącowodnym strumieniem z myjki ciśnieniowej.
Jeśli okaże się, że powierzchnia w wyniku wykonania graffiti została uszkodzona lub może zostać uszkodzona w czyszczeniu, świadczymy jednocześnie usługi jej ponownego malowania, dla uzyskania odpowiednich efektów estetycznych.
Musimy podkreślić, że usuwanie graffiti jest pracą czasochłonną, zwłaszcza w przypadku powierzchni porowatych. Przy realizacji takich prac wykorzystujemy środki chemiczne pochodzące od sprawdzonych dostawców, z którymi ściśle współpracujemy dla uzyskania odpowiednich metod czyszczenia ścian i innych elementów obiektów, jakie mogą być zabrudzone graffiti. Są one skuteczne w działaniu, ale z drugiej strony zlikwidowanie graffiti najczęściej nie powoduje naruszenia podłoża. Mają one zwykle żelową konsystencję, ułatwiającą ich aplikację na pionowych powierzchniach. Nie spływają i szybko nie odparowują. Zapewniają za to rozpuszczenie farby, którą namalowano graffiti, bez penetracji w głąb czyszczonej powierzchni.
Po wykonaniu prac polegających na usuwaniu graffiti i przywróceniu ścianom domu czy innego obiektu odpowiedniego wyglądu zalecamy zabezpieczenie ich przed ewentualnym ponownym zabrudzeniem farbą i graffiti.
System antygraffiti
Powłoka antygraffiti ma postać hydrofobowych wosków – trwałych i czasowych. Przy ponownym czyszczeniu ścian myjką gorącowodną woski czasowe spływają wraz z zabrudzeniami, a budynek pozostaje czysty. Antygraffiti ma izolować powierzchnię elewacji od wszelkich zabrudzeń.